Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Podążając za słowami Ojca Świętego Jana Pawła II , również my parafianie z Krzymowa chcieliśmy podzielić się z innymi naszą wdzięcznością za Osobę Papieża Polaka w dniu Jego setnych urodzin.

O godzinie 17.00 w kościele parafialnym w Krzymowie została odprawiona uroczysta Msza święta jako dziękczynienie za Największego z rodu Polaków. Dziękowaliśmy Bogu, że dane nam było żyć w czasach Jana Pawła II i czerpać z jego dziedzictwa.

O godzinie 21.00 rozpoczęliśmy drugą część naszych parafialnych uroczystości. Na początek zabrzmiało uroczyste „Ave Maryja” w wykonaniu naszej utalentowanej skrzypaczki Marty, następnie wspólnie zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, by przez ręce najlepszej Matki dziękować Bogu za osobę Jana Pawła II. W kolejnej części nasza zdolna młodzież w montażu słowno-muzycznym przypomniała postać i najważniejsze przesłanie Papieża Polaka. Wysłuchaliśmy pięknych poetyckich tekstów w wykonaniu Kingi, Martyny i Agaty, która ubogaciła cały występ swoim śpiewem.  Wszyscy zebrani mieli również okazję, obejrzeć prezentację, która była streszczeniem całego życia Papieża Polaka.

Uroczyste urodziny Jana Pawła II zakończyliśmy wspólną modlitwą różańcową i ulubioną pieśnią Papieża „Barką”.