INTENCJE MSZALNE /od 18.10. do 25.10.2020 r./

XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020 r.

8.30    + Henryk, Jan i Irena Matuszak /p

10.00    + Tadeusz Andrzejewski

+ Wacław Szabelski  /greg./ks.K

11.30    – Suma za Parafian z modlitwą o łaskę zdrowia dla Alicji i Boże błogosławieństwo

16.00    + Elżbieta Szafrańska/15.r.śm/ i Józef Kałużny/20.r.śm./

Poniedziałek 19.10.

7.00   +  Mariusz Przybyła  /p

7.00   + Teresa Jóźwiakowska  /p

17.00   + Anna Spych/19.r.śm./

17.00   +  Zofia Kostrzewska /p

Wtorek 20.10. wspomnienie św. Jana Kantego

7.00   + Jerzy Michalak  /p

7.00   + Janina Świder /p

14.30   + Renata Matczak – Msza św. pogrzebowa

17.00   + Józef i Barbara Kordylewscy, Alojzy Świderski, cr. Kordylewskich, Popielatych

i Jolanta Osińska

17.00   + Irena i Fryderyk Moc  /p

Środa 21.10.

7.00   + Józef Świderski  /p

7.00   + Anna Knapkiewicz  /p

17.00   + Władysław Jędrzejewski /3.r.śm./p

17.00   – w int. Urszuli z racji imienin

Czwartek 22.10. wspomnienie św. Jana Pawła II

7.00   + Janina i Jan Zbierscy /p

17.00   + Michał Działak /2.r.śm./p

Piątek  23.10.

7.00   + Melania Walkowska

7.00   + Józef i Genowefa Nowak  /p

17.00   + Henryk Jaworski/17.r.śm./,Melania, Józefa i Józef Jaworscy, cr. Grochocińskich,

Chmielewskich, Banieckich i Jaworskich

17.00   + Marcin Janiak

Sobota 24.10.

7.00   + Teresa Sobieraj/9.r.śm./

7.00   +  Feliks Majchrzak /p

17.00   + Jan/23.r.śm./ i Genowefa Adamkiewicz; Helena Skonieczna

Niedziela 25.10.2020 r. – Uroczystość poświęcenia kościoła własnego

7.30    + Aldona Kordylewska /p

8.30    + Zofia i Tomasz Nowakowscy

10.00    + Rafał Adamczyk/im./p

11.30    – Suma w int. Budowniczych i Dobrodziejów tej świątyni i parafii

– o Boże błogosławieństwo dla Jubilatów: p. Eugenii i Henryka w 50.r. ślubu

– o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Marii w 18 rocznicę urodzin

15.00    –  Msza św. w int. żywych i zmarłych Członkiń KŻR z Genowefy

15.30 – nabożeństwo różańcowe

16.00    + Alina Żółtyszek /p

+ Wacław Szabelski    – Msza św. gregoriańska /27.09. – 26.10./ –  Ks. Krzysztof Kowalik

18.10.2020.  –  XXIX Niedziela Zwykła   – ogłoszenia

1. www.krzymowparafia.pl
  2. Od wczoraj, zgodnie z decyzją rządu, obowiązują nowe obostrzenia podczas uroczystości religijnych. W strefie żółtej w czasie sprawowanych liturgii będzie mogła przebywać w kościele maksymalnie 1 osoba na 4 mkw. W naszym kościele jest około 400 mkw powierzchni użytkowej, czyli na nabożeństwie i Mszy św. może przebywać około 100 osób, zwykle tyle jest osób na Mszy niedzielnej w ostatnim czasie. W strefie czerwonej /powiaty leżące na terenie diecezji włocławskiej to: aleksandrowski, radziejowski, włocławski, toruński, Włocławek/ będzie mogła przebywać maksymalnie 1 osoba na 7 m.
  3. W strefie żółtej w zgromadzeniach publicznych (także tych religijnych, np. na cmentarzach) może uczestniczyć max. 25 osób, a w strefie czerwonej w może uczestniczyć max. 10 osób.
  4. DEKRET ks. biskupa:Dyspensa oraz zarządzenie w sprawie duszpasterstwa w warunkach nowych rygorów sanitarnych
  5. Mimo dyspensy ks. biskupa, pamiętajmy że nic nie zastąpi osobistego udziału w Eucharystii, ani TV ani radio ani tzw. Msza onlaine – niektórzy zbyt szybko się dyspensują.
  6. Zgodnie z dekretem ks. biskupa, aby umożliwić większej liczbie Parafian udział we Mszy św. w przyszłą niedzielę będą dwie dodatkowe półgodzinne Msze św. rano o godz. 7.30             i druga w godzinie miłosierdzia o 15.00 po niej nabożeństwo różańcowe i Msza o 16.00.
  7. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o oddalenie epidemii na codzienne nabożeństwa różańcowe o godz. 17.00, w niedziele o 15.30, jednocześnie dziękujemy wszystkim, zarówno dzieciom jak i starszym, którzy pięknie włączają się w naszą parafialną modlitwę.
  8. Z uwagi na zaistniałe obostrzenia dzieci od dziś nie przynoszą kartek kontrolnych. Nagroda główna zostanie rozlosowana 30 października z tych kartek, które złożono.
  9. Zawieszone zostaje podpisywanie indeksów kandydatów do bierzmowania.
  10. Dziękujemy młodzieży oraz pani Agacie i ks. Juliuszowi za akademię ku czci św. Jana Pawła II   w XX Dniu Papieskim. Dziękuję za ofiary złożone do puszek na stypendia w ramach Fundacji Nowego Tysiąclecia – zebrano 1122,50 zł /w tamtym roku 804 zł/.
  11. Dziękuję za udział i modlitwę w ostatnim w tym roku nabożeństwie fatimskim. Mieszkańcom Tur, za kwiaty i poprowadzenie różańca. Procesja nie odbyła się.
  12. Jest do nabycia i lektury nowy numer tygodnika W najnowszym numerze warto przeczytać:- Bohaterowie czasu pandemii – Stoją na pierwszym froncie walki o zdrowie człowieka. Co lekarze i pielęgniarki opowiadają swojej pracy w czasie pandemii.  Jak się bronić przed epidemią? – Na to kluczowe pytanie odpowiadają specjaliści.
  13. W kancelarii zapisujemy wypominki za zmarłych na rok 2021.
  14. Są do nabycia Kalendarze Wydawnictwa Rolników. W zakrystii i u ministrantów. Ścienne kalendarze po 6 zł, natomiast książkowy Kalendarz Rolników w cenie 28 zł.
  15. Dziękuję wszystkim osobom, które dbają o porządek na naszym cmentarzu. Przypominam, że budowę pomnika czy jego wymianę zgłaszamy u administratora cmentarza, czyli u proboszcza/opłata 10%/. Prace można zaczynać po otrzymaniu pozwolenia. Kamieniarze mogą korzystać z bramy głównej. Furtka od p. Grabiaszów służy tylko dla ruchu pieszego. Ostatnio wielu kamieniarzy niszczyło betonowe ogrodzenie przez samowolnym rozbieraniu elementów, zostało zabezpieczone na stałe, nie zdejmuje się. Nie wolno go nawet tknąć.
  16. Dziękuję za ofiarę 400 zł z Paprotni oraz za ofiary z tacy inwestycyjnej w drugą niedzielę października. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dziękujemy za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy drogich Parafian i Gości życząc zdrowia i miłej niedzieli, Zapraszamy na codzienny różaniec, a dobry Bóg niech Wam błogosławi.